Skip to content

Komputerowa symulacja zachowania modelu sterowanego drogą radiową sportowego auta

March 28, 2012

symulatory rcModele zdalnie sterowanych samochodów są bardzo popularne, jednak kilka lat temu pojawiła się się pewnego rodzaju alternatywa dla ich wersji fizycznych. Różni producenci gier komputerowych proponują symulatory takich modeli samochodów, w które możemy zagrać siedząc przy domowym komputerze.

Rozwiązanie to na przekór pozorom jest bardzo interesujące. Racja, może nie dostarcza ono tak wielu mocnych wrażeń, co realna zabawa modelem, jednak trzeba pamiętać o pewnych oczywistych plusach.
Symulatory rc, poza gwarancją kwestii rozrywkowych w domowych warunkach pozwolą graczowi szybciej zrozumieć zasady panujące podczas poruszania się takim niedużym, lecz bardzo zwrotnym samochodem. Przez wzgląd na fakt, że mamy możliwość zobaczyć pojazd z innej perspektywy niż w warunkach naturalnych, możemy wykształcić w młodszym użytkowniku pewien zarys pojęcia ściśle związanego z zasadami funkcjonowania w szeroko pojętym ruchu drogowym. Ponadto modyfikowanie takiego wirtualnego modelu nie wymaga żadnych kosztów, poza tymi wirtualnymi, kreowanymi przy pomocy komputera. Produkty z kategorii RC oczywiście nie zaliczają się do tych tańszych hobby. W tej sytuacji wykorzystanie dostępnych dla komputerów symulatorów może być naprawdę dobrym posunięciem.

Advertisements

From → Uncategorized

Comments are closed.

%d bloggers like this: