Skip to content

Rodzaje samolotów RC

September 7, 2012

samolot zdalnie sterowanyPrzekrój dostępnych modeli samolotów RC do nabycia jest więcej niż duży. Różnią się od siebie przeznaczeniem, a także typem napędu. Każdy znajdzie coś dla siebie, wcześniej warto jednak przeanalizować oferty, aby nie nabyć czegoś, co przerośnie nasze możliwości – zarówno finansowe, jak i pod względem kierowania samolotem.

Na początek przygody z samolotami RC, dobrze byłoby zdecydować się samoloty napędzane energią elektryczną. Są dość tanie w eksploatacji, a więc świetnie będą odpowiadały dla początkujących. Oczywiście, pomiędzy nimi także zdarzają się pełnoprawne powietrzne bestie, jednak te najpewniej wyszukamy po cenach.

Spalinowe samoloty RC lub motoszybowce to poważniejsza sprawa. Modele tego typu biorą już udział w w całkowicie profesjonalnych zmaganiach. Koszt eksploatacji niestety się zwiększa, jednak radość, którą czerpie się z kontaktu z nimi jest zdecydowanie potężniejsza. Jest się tak pewnie przez to, że dysponują większą siłą i lepszymi bajerami.

Kto pragnie wziąć się za to we własnym zakresie, powinien zdecydować się na modele typu KIT, to znaczy samoloty, które można złożyć samodzielnie. Tam da się nieco dać upust fantazji, konstruując jak najlepszy model, przemyślanie zestawiając zakupione części. Każdy z takich samolotów jest unikalny.

Advertisements

From → Uncategorized

Comments are closed.

%d bloggers like this: