Skip to content

Samochody RC w grach

September 24, 2012

auta rcCo lub kto może stać się główną postacią gier? Umięśniony żołnierz z giwerą w ręce. Zmysłowa elfka-magiczka, stawiająca czoła demonom. Wypasione, dopakowane bryki, ze niezmiennym widokiem chodzących wokół nich kobiet. A jeśli już jesteśmy w temacie samochodów…. Zdarzają się także gry o ich mniejszych kolegach – samochodach zdalnie sterowanych.

Prawda jest taka, że są to produkcje niezbyt udane. Bo wiadomo, że pasjonatów tych maleńkich aut jest dużo mniej niż amatorów dużych, sportowych boilidów. Gry takie dysponują niewielkim budżetem, co przekłada się na grywalność, efekty wizualne, a przede wszystkim to, co pozostaje najbardziej istotne dla miłośników samochodów na pilota (tu na sprzęt komputerowy) – na model jazdy.

Ta w grach nie jest za bardzo zaawansowana. Oczywiście, takie samochody nie są łatwe w kontrolowaniu i potrzeba niezłego przygotowania, żeby bezproblemowo je prowadzić. Za to w grach komputerowych jest to przesadzone, jedną lub w drugą stronę. Samochody zdalnie sterowane kieruje się bardzo prosto, jak gdyby były wyposażone w wspomaganie kierowania i wszystkie inne udogodnienia z ich dużych braci. Bywa też tak, że mają “realistyczną” fizykę jazdy, czyli w ogóle nie sposób przejąć nad nimi kontroli. Kto pragnąłby zacząć przygodę z tego typu modelami, lepiej żeby nie zbliżał się do takich programów. Profesjonalni fani małych samochodów i tak omijają je szerokim łukiem.

Advertisements

From → Uncategorized

Comments are closed.

%d bloggers like this: